Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
Latest imagesБарајHomeFunMK ПорталGalleryРегистрирајте сеВлез

 

 Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали

Go down 
4 posters
АвторПорака
FunMK
Господин Началник
Господин Началник
FunMKСтудент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyСаб Мај 02, 2009 7:58 pm

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Cover_sholarina-so=potokali

Еден студент од Кина немајќи друг начин како да ја плати школарината за на факултет, го послушал советот од татко му, да проба да ги продаде 5 - те тона портокали на факултет.

Wu Xiaobin судент од Кина, немал пари за да ја плати школарината за да ја запише наредната година, на факултетот во градот Hangzhou. Тој бил очаен бидејќи не знаел што да прави. Но, неговиот татко го известил дека тие имале одлична берба на портокали, но дека не успеале да ги продадат сите. Тој му понудил една третина од 15 тона портокали за да проба да ги продаде на факултетот. Студентот од својот роден крај дошол со два камиони со пет тони портокали и ги паркирал пред универзитетот. Благодарејќи на локалните медиуми, кои ја прошириле приказната, Кинезот успеал за само еден час да ги продаде портокалите, и да ја запише годината на факултетот.
Вратете се на почетокот Go down
Zacko
Газда
Газда
ZackoСтудент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: 5 toni   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyЧет Jул 30, 2009 9:06 pm

sBeP Shocked Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
kReMaC
Новајлија
Новајлија
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: 5 toni   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyЧет Jул 30, 2009 11:27 pm

hihihihi jak e nema so
Вратете се на почетокот Go down
w1z1
Новајлија
Новајлија
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: sdadad   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyСаб Сеп 12, 2009 11:25 am

Ebati noobot Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: Re: Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Тони Зен; Врчак; Елвир Мекиќ - Респекат? и остали...

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: FunMK :: Новости-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions