Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
Latest imagesБарајHomeFunMK ПорталGalleryРегистрирајте сеВлез

 

 Монументи и градби (Monuments & Composition)

Go down 
4 posters
АвторПорака
FunMK
Господин Началник
Господин Началник
FunMKМонументи и градби (Monuments & Composition) Empty
ПишувањеПредмет: Монументи и градби (Monuments & Composition)   Монументи и градби (Monuments & Composition) EmptyНед Мај 03, 2009 2:00 am

Тука пастирајте слики (фотографии) од кои да било места (локалитети) низ земјава кои содржат монуметални работи, атрактивни-историски градби и слично (споменици, цркви, џамии, амами, бањи, мостови итн.)

* Водете сметка фотографиите да бидат со адекватна големина (до 800x600 макс.)

Монументи и градби (Monuments & Composition) Lesok61
Манастир "Св. Атанасиј" - Лешок, Тетово
Вратете се на почетокот Go down
FunMK
Господин Началник
Господин Началник
FunMKМонументи и градби (Monuments & Composition) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монументи и градби (Monuments & Composition)   Монументи и градби (Monuments & Composition) EmptyНед Мај 03, 2009 2:00 am

Монументи и градби (Monuments & Composition) 780px-Prilep_Aleksander
Александар Македонски - Прилеп
Alexander The Great - Prilep
Вратете се на почетокот Go down
Zacko
Газда
Газда
ZackoМонументи и градби (Monuments & Composition) Empty
ПишувањеПредмет: Gradbi   Монументи и градби (Monuments & Composition) EmptyЧет Jул 30, 2009 9:08 pm

Too Alekz Razz
Вратете се на почетокот Go down
kReMaC
Новајлија
Новајлија
Монументи и градби (Monuments & Composition) Empty
ПишувањеПредмет: asdasda   Монументи и градби (Monuments & Composition) EmptyЧет Jул 30, 2009 11:35 pm

Stani Aleksandarij i kazi ja vistinata .. od pesnata .. Mc Massacre - MAKEDONIJA ZASEKOGASH FUCK GREECE !
Вратете се на почетокот Go down
w1z1
Новајлија
Новајлија
Монументи и градби (Monuments & Composition) Empty
ПишувањеПредмет: ASDASDAS   Монументи и градби (Monuments & Composition) EmptyСаб Сеп 12, 2009 11:28 am

Ajde Acko Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Монументи и градби (Monuments & Composition) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монументи и градби (Monuments & Composition)   Монументи и градби (Monuments & Composition) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Монументи и градби (Monuments & Composition)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: MyMacedonia :: Моја Македонија (My Macedonia)-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions