Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
Latest imagesБарајHomeFunMK ПорталGalleryРегистрирајте сеВлез

 

 Дух и душа!

Go down 
2 posters
АвторПорака
FunMK
Господин Началник
Господин Началник
FunMKДух и душа! Empty
ПишувањеПредмет: Дух и душа!   Дух и душа! EmptyСаб Мај 02, 2009 11:47 pm

Дух. Генералниот концепт вели дека опфаќа негова дефиниција како немерлива енергија индивидуално присутна во сите живи суштества.

Душа. Генералниот концепт опфаќа вечност, и тоа преку присуство во претходни и наредни животи.
Што мислите?

Верувате дека постојат, едното, ниедно или и двете?

И дали можете да направите јасна споредба на нивната поврзаност, функција?
Вратете се на почетокот Go down
Zacko
Газда
Газда
ZackoДух и душа! Empty
ПишувањеПредмет: asdasdasd   Дух и душа! EmptyПон Aвг 17, 2009 2:20 pm

Very Happy nz
Вратете се на почетокот Go down
 
Дух и душа!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Философија и психологија-
Отиди до:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions