БарајHomeFunMK ПорталGalleryРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали

Go down 
АвторПорака
FunMK
Господин Началник
Господин Началник
FunMK


Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyСаб Мај 02, 2009 7:58 pm

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Cover_sholarina-so=potokali

Еден студент од Кина немајќи друг начин како да ја плати школарината за на факултет, го послушал советот од татко му, да проба да ги продаде 5 - те тона портокали на факултет.

Wu Xiaobin судент од Кина, немал пари за да ја плати школарината за да ја запише наредната година, на факултетот во градот Hangzhou. Тој бил очаен бидејќи не знаел што да прави. Но, неговиот татко го известил дека тие имале одлична берба на портокали, но дека не успеале да ги продадат сите. Тој му понудил една третина од 15 тона портокали за да проба да ги продаде на факултетот. Студентот од својот роден крај дошол со два камиони со пет тони портокали и ги паркирал пред универзитетот. Благодарејќи на локалните медиуми, кои ја прошириле приказната, Кинезот успеал за само еден час да ги продаде портокалите, и да ја запише годината на факултетот.

_________________
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Makedonijaxm0Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали S6rdq9
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Ilovet10
Вратете се на почетокот Go down
Zacko
Газда
Газда
Zacko


Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: 5 toni   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyЧет Jул 30, 2009 9:06 pm

sBeP Shocked Very Happy

_________________
Wanted !
Вратете се на почетокот Go down
kReMaC
Новајлија
НовајлијаСтудент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: 5 toni   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyЧет Jул 30, 2009 11:27 pm

hihihihi jak e nema so
Вратете се на почетокот Go down
w1z1
Новајлија
НовајлијаСтудент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: sdadad   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали EmptyСаб Сеп 12, 2009 11:25 am

Ebati noobot Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty
ПишувањеПредмет: Re: Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали   Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: FunMK :: Новости-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions